Studium v Jižní Koreji

Chtěli byste studovat v Koreji a hledáte více informací? Pokusíme se pro vás shrnout ty nejpodstatnější, a odkázat vás na stránky s dalšími informacemi.

Tři  hlavní  způsoby, jak se dostat na korejskou univerzitu, jsou buď přes výměnný pobyt, pokud už studujete na české VŠ,  přihláška přímo na korejsou VŠ do bakalářského, magisterského nebo doktorského programu, anebo studium korejštiny.

Výměnné programy s korejskými univerzitami má sjednána řada českých vysokých škol. Většinou se jedná o univerzity v Soulu. Seznam VŠ, které mají sjednány výměnné programy, si můžete stáhnout ZDE (MS Word).

Pokud by vám semestr nebo dva nestačil, můžete se přihlásit k řádnému studiu na některé z téměř dvou set jihokorejských univerzit, které přijímají zahraniční studenty. Seznam těchto škol, ve kterém se dá vyhledávat např. podle oboru a možnosti získání stipendia, a řadu dalších praktických informací, najdete na webu Study in Korea, který provozuje korejský National Institute for International Education. Podrobné informace o různých stipendiích, která vypisují jednotlivá jihokorejská ministerstva nebo nadace pak najdete na webu Korejské turistické organizace (KTO).

KTO má také stránky věnované  institucím, které vyučují korejštinu, a podrobnějšímu popisu několika nejznámějších. Vedle pravidelných semestrálních kurzů je možné zapsat se i na kratší letní školy, které obvykle kombinují výuku jazyka s přednáškami o Koreji a výlety.

 1. An Odpovědět

  Já jsem se jen chtěla zeptat proč se tu píše jen o studování na vysoké škole. Jestli je možné studovat v Jižní Korei i na střední škole nebo ne. =)

  • czechkoreansociety Odpovědět

   teoreticky to možné určitě je, ale nevím o nikom z ČR, kdo by na JK střední studoval.

   O VŠ píšeme proto, že pro ně existují stipendia. SŠ studium byste si musela (nebo spíš vaši rodiče) zaplatit. Asi taky neumíte plynně korejsky (předpokládám, že vaše emailové jméno je pseudonym), takže v úvahu by připadaly jen SŠ, kde se vyučuje anglicky.

   Existuje řada amerických programů, které organizují SŠ výměny. Začal bych hledat asi tam, zjistil se kterými školami v Koreji spolupracují, a pak zjistil, zda a za jakých podmínek by tyto školy byl ochotny přijmout občanku ČR.

 2. Vojtěch Pavlík Odpovědět

  Dobrý den,

  po maturitě jsem odcestoval do Los Angeles na roční intenzivní jazykový pobyt. Získal jsem zde hodně zkušeností a kamarádů. Hlavně jsem si zamiloval korejštinu a začal jsem ji ke konci pobytu studovat. Nyní jsem studentem 1.ročníku Fakulty Tělesné Výchovy a Sportu UK v Praze a pro 1, či dvou-semestrové studium na univerzitě v Soulu bych udělal opravdu hodně. Jsem moc rád, že jsem narazil právě na tyto stránky, jelikož na stránkách naší univerzity jsem našel pouze informace o Erasmu (který je pouze v rámci EU). Podle toho, co jsem se tady dočetl, tak UK má uzavřenou dohodu se dvěma Jihokorejskými univerzitami. Což mě potěšilo, nicméně si myslím, že nával zájemců nebude malý, nemyslíte? Jelikož bych chtěl, aby mi to vyšlo na rok 2013, říkal jsem si, že už by mohl být čas pro to něco udělat. Mohl bych se na Vás tedy obrátit s dotazem, jaké by mohli být moje šance se na výměnný pobyt dostat? Popř. jestli byste nevěděl, zda-li se mám obrátit na někoho z Fakulty, či řešit tyto věci přes někoho jiného mimo fakultu (tím myslím v rámci UK).

  Uff, to bylo vyčerpávající 🙂 Jsem totiž pořád nadšen, že jsem tyto stránky našel. Předem Vám děkuji za odpověď

 3. Vojtěch Pavlík Odpovědět

  Ještě dodám, že jsem na stránkách naší fakulty objevil, že máme uzavřenou jakousi „mezifakultní dohodu“, mezi naší FTVS UK a Jihokorejskou Korea National Sport University (http://www.knsu.ac.kr/web/eng/) – A jelikož sport dělám a sleduji (vlastně i studuji), takže toto by byla asi nejlepší volba – Nevíte tedy náhodou něco o této škole?

 4. Pit zwrot podatku Odpovědět

  I visited many blogs however the audio quality for audio songs present
  at this web page is really marvelous.

 5. Wendy Odpovědět

  Mám tedy otázku,lze se tedy dostat na studia hned po stredni ? Kamaradka jiz studuje v Koreji,ake musela si nejdrive udelat vysokou skolu v Praze.

  • El Odpovědět

   Jde. Můžeš si podat přihlášku na Bachelor program (bakalář), který je dostupný po střední škole, stejně jako je to v ČR, kde bys taky nastoupila na VŠ na Bakaláře. Ovšem skoro u všech škol, které nabízejí bakaláře i magistra pro zahraniční studenty, je jednou z podmínek, abys měla certifikát z angličtiny a nejlépe i základy korejštiny 🙂

 6. Nela Odpovědět

  Dobrý den. Chtěla bych vás poprosit o radu. Jsem sice teprve ve druháky na střední, ale už vím, kudy moje budoucnost povede. Chtěla bych po maturitě studovat korejskou kulturu, jazyk a literaturu. Ano, je tu možnost, že bych tento obor mohla studovat na UK v Praze, ale pro mě, jakož to větší vzrušení, je lepší studovat v zahraničí, přesněji v Jižní Koreji. Jakou univerzitu byste mi doporučili a jak se na ní popřípadě dostat skrze přijímačky?

  Děkuji moc za jakoukoliv odpověď. Jsem velice ráda, že jsem na tuto stránku narazila.

Leave a Reply

*

captcha *