King Sejong Institut Praha zahajuje výuku!

Image

King Sejong Institut Praha
Filozofická fakulta UK, Hybernská 3, 110 00 Praha 1

King Sejong Institut, centrum výuky korejštiny a korejské kultury působící ve více než 90 zemích světa, pro Vás ve spolupráci s Univerzitou Karlovou v Praze, Filozofickou fakultou a Velvyslanectvím Korejské republiky v Praze otevírá novou pobočku v České republice.

Kurzy – začátek podzim 2013

Kurz

Začátek kurzu

Konec kurzu

Poč. hodin

Lektor

Cena za kurz

Korejština pro začátečníky

24. 9. 2013

23. 1. 2014

2x týdně 90 min

Český a korejský lektor

5000 Kč

Korejština pro stř. pokročilé

24. 9. 2013

23. 1 2014

2x týdně 90 minut

Český a korejský lektor

5000 Kč

Korejská kultura

1.10. 2013

14. 1. 2014

1x za 2 týdny

Externí specialisté

2000 Kč

Výuka bude probíhat na adrese:

King Sejong Institut Praha

Filozofická fakulta UK, Hybernská 3, 110 00 Praha 1, místnosti č. 213, 104

AKTUALIZACE K 19. 9. 2013

Dobrý den, milí potenciální studenti King Sejong InstitutePraha,

chtěly bychom Vám ještě jednou moc poděkovat, že jste projevili zájem studovat korejštinu na King Sejong Institute Praha. Omlouváme se, že jste na informace ohledně rozvrhu museli čekat tak dlouho, ale opravdu nebylo v našich silách celý proces uspíšit vzhledem k okolnostem, které jsme Vám opakovaně zmiňovaly v mailech. Rozvrh je tedy nakonec po všech peripetiích hotov.

Některým z Vás jsme slibovaly informační schůzku, ale nakonec se nám zdá, že jednodušší je poslat informace mailem.

Protože se Vás do začátečníků předběžně přihlásilo 22, bude (pokud by tento počet byl zachován  i v případě závazně přihlášených) potřeba kurz rozdělit. Středně pokročilých je výrazně méně, ti budou jen jedni. Podívejte se tedy na nabízený rozvrh a dobře rozhodněte, která varianta Vám nejvíce vyhovuje. V následující tabulce budeme operovat s těmito zkratkami:

Z1 – začátečníci 1. skupina

Z2 – začátečníci 2. skupina (Z1,Z2 by měli být na stejné úrovni, tj. úplní začátečníci, těch je nejvíce)

SP – středně pokročilí (resp. mírně pokročilí)

H206 – učebna č. 206 na adrese Hybernská 3, P-1

H301 – učebna č. 301 na adrese Hybernská 3, P-1

C 136 – učebna 136 na adrese Celetná 20, P-1

KK – korejská kultura

Kurz Den Čas Učebna Lektor Kurz Den Čas Učebna Lektor
Z1 Po 17,30 H206 Melounová Z2 Po 19,10 H206 Jeong
SP Po 17,30 H301 Jeong
Z1 St 17,30 H206 Jeong Z2 St 19,10 H206 Kašparová
SP St 18,45 H301 Horáková
KK Po 16,00 kdykoli, dle preferencí C136 různí

!!! Začátečníci takto mají možnost výběru. Buď upřednostní čas – dřívější nebo pozdější variantu ve dvojdenní podobě Po, St (1 x s Čechem, 1 x s rodilým mluvčím), a zároveň vycházíme vstříc těm, kteří chtěli chodit jen 1 x týdně. Mohou si totiž odchodit 4 hodiny za sebou s tím, že budou kombinovat Z1 a Z2 (tedy nebudou pořád ve stejné skupině), ale stále bude platit 1 x lektor, 1 x Čech.

Kurzy jsou koncipovány 2 x 90 min týdně, v tuto chvíli nelze zvolit jinou variantu. Pokud by někdo chodil jen 1 x 90 min, musí zaplatit plnou cenu kurzu a počítat s tím, že ho budou kolegové ze skupinky postupně předbíhat.

Cena kurzu je 5000,-Kč za období 23.9.2013 – 24.1.2014. Kurzovné je potřeba uhradit nejpozději do 4.10.2013 na č. ú., kteé Vám sdělíme na první vyučovací hodině V ceně kurzu není započítána učebnice, která bude stát 300,-Kč (jsou objednány s množstevní slevou z Koreje), ta se bude platit v hotovosti na hodinách.

Dne 23.9. kdy budou kurzy začínat, bude program ještě maličko kolísat. Bylo by fajn, kdyby se všichni přihlášení mohli dostavit v 17,30 do H206, kde se bude konat krátký zahajovací ceremoniál  za účasti velvyslance Korejské republiky pana Mun Ha-yonga. Poté by se skupiny úplných začátečníků Z1 a stř.pokročilých SP začaly ihned učit, a ti, co by snad ještě váhali, zda se dát do pokročilejších či začátečníků, by měli šanci napsat si rozřazovací test (nějaký celoplošný rozřazovací test nemá cenu dělat, protože většina hlásí, že jsou úplní začátečníci, a také proto, že zatím existují pouze 2 úrovně a tudíž nelze na drobné rozdíly mezi Vámi brát zřetel, takže skutečně jen pro ty největší váhavce). Skupina Z2 by se ten den mohla nejprve tiše účastnit výuky Z1 (nebo by si došli v mezičase na kafe) a pak by začala se svojí výukou v 19,10 (prosíme, aby se, pokud možno, i přihlášení na Z2 účastnili zahajovacího ceremoniálu) .

Prosíme, abyste tento mailem stále ještě brali tak, že změna je vyhrazena (pokud se Vás nakonec přihlásí málo, budou jen jedni začátečníci, budeme také ještě muset doladit časový harmonogram s panem velvyslancem apod.) Nicméně jsme Vám sdělili naše představy a velice nám pomůže, když zvážíte nabízené časy a možnosti a co nejdříve nám sdělíte, do kterého kurzu byste se chtěli přihlásit.

Ještě jednou se omlouváme za opožděné informace, ale opravdu to celé zdaleka nezáleželo jen na nás. Snad jsme se alespoň některým z Vás časově strefili.

Za King Sejong Institute Praha

Blanka Ferklová a Štěpánka Horáková

S Vašimi dotazy se prosím obracejte na: Sejong@ff.cuni.cz

*Kurzy budou pokračovat od  4. 2. 2014 do 5. 6. 2014 za stejných podmínek. Informace v korejštině naleznete zde.

 1. Zuzana Odpovědět

  Dobrý den, zajímalo by mě, kdo kurzy povede.

  • czechkoreansociety Odpovědět

   Dobrý den,

   dotázali jsme se Mgr. Štěpánky Horákové, která nás poprosila o vyvěšení a ta nám sdělila, že v současné době centrála schválila 4 lektorky – korejskou lektorku, která v současnosti působí externě na koreanistice FF UK – JEONG Jeonu, dále Mgr. Štěpánku Horákovou a poté dvě studentky mgr. studia koreanistiky Lucii Melounovou a Blanku Kašparovou, které mají obě zkušenosti s výukou.

   Co se týče kultury, tam to budou specialisté na konkrétní oblasti.

 2. maron Odpovědět

  dobrý den, moc ráda bych se zúčastnila kurzů, ale více by mi vyhovovalo, kdyby byly začátečníci pouze jednou týdně..nepřemýšlíte o této variantě?

 3. Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala od kolikavdo kolika, v jakých dnech budou tedy kurzy probíhat a zda je možne se ještě přihlásit. Velice děkuji.

  • czechkoreansociety Odpovědět

   Dobrý den,
   příspěvek byl aktualizován o novější informace. Nicméně postrádá odpověď na Váš dotaz týkající se možného zápisu, dle mého určitě ještě možný je, ale doporučil bych jej učinit co nejrychleji. Napište si na e-mail Sejong@ff.cuni.cz.

 4. Jitka Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nebudete pořádat letní kurz korejštiny pro začátečníky? Děkuji

Leave a Reply

*

captcha *