Prezidentka Pak Kun-hje v Praze

ROF5985ff_EJJ549_SOUTHKOREA_CZECH_0226_11

 

Příští týden přijede do Prahy Její Excelence prezidentka Korejské republiky, paní Pak Kun-hje (anglicky Park Geun-hye, korejsky 박근혜, jméno „Pak“ je příjmení, „Kun-hje“ je křestní jméno). Doprovázet ji bude početná delegace zástupců vládních institucí i korejských firem.

Oficiální návštěva je ohlášená v termínu úterý 1. prosince až pátek 4. prosince 2015. Prezidentka Paková se sejde k bilaterálnímu jednání s předsedou Vlády ČR, Bohuslavem Sobotkou, a prezidentem ČR, Milošem Zemanem. Zúčastní se také jako host summitu premiérů zemí Visegrádské skupiny ve čtvrtek 3. prosince.

Jedou z důležitých částí programu paní prezidentky je Česko-korejské obchodní a kulturní fórum, které proběhne ve středu 2. prosince v hotelu Hilton a v Míčovně Pražského hradu. Zúčastní se i prezident ČR Miloš Zeman.

U příležitosti návštěvy paní prezidentky se v Praze uskuteční také několik kulturních akcí zaměřených na Koreu. Největší z nich bude K-POP PRAGUE 2015 – koncert korejských pop skupin, tzv. K-pop girl/boy bands, v Hale Královka v pátek 4. prosince. Vystoupí jedna z nejznámějších chlapeckých k-popových skupin dneška, SHINee a také velmi populární dívčí skupina Red Velvet. Lístky nejsou k prodeji, můžete o ně však soutěžit, pokud jste ze země Visegrádské skupiny.

Průběh návštěvy a komentáře k ní můžete sledovat i na naší facebookové stránce.

k-pop concert prague 2015

 

Leave a Reply

*

captcha *